Zastosowanie kleju Termolep-U Biały sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wytrzymałej i odpornej na niekorzystne warunki zewnętrzne zaprawy, która posłuży na długie lata użytkowania. To doskonały pomocnik przy wykonywaniu warstwy zbrojącej w systemach dociepleń oraz przyklejania ozdobnych profili elewacyjnych.

Najwyższa odporność na czynniki zewnętrzne oraz skuteczność w dużym zakresie temperatur

Klej Termolep-U Biały wykorzystuje się do wykonywania warstwy zbrojącej na styropianie z zatopioną siatką z włókna szklanego. Sprawdza się również do przyklejania profili elewacyjnych ze styropianu. Doskonale zdaje egzamin jako warstwa mrozo- i wodoodporna, która przepuszcza parę. Ponadto klej ten cechuje wysoka elastyczność.

Zaleca się, aby klej Termolep-U Biały stosowany był z innymi składnikami – na przykład z GRUNLITEM-U, który służy do zwiększenia przyczepności i zapewnia ścianie większą chłonność.

Zastosowanie preparatu Termolep-U daje gwarancję pełnej skuteczności w tworzeniu ocieplania. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej warstwy izolacyjnej, która chroni budynek przed nadmierną utratą ciepła.

Termolep-U Biały, w połączeniu z siatką z włókna szklanego, może być stosowany również do wzmacniania bardzo starych tynków. Produkt nadaje się do użytkowania na zewnątrz. Doskonale reaguje na zdecydowanie niskie temperatury powietrza i podłoża, ponieważ jest skuteczny już w zakresie +5°C do +25° Celsjusza. To niewątpliwa jego zaleta – klej może być wykorzystywany do prac ociepleniowych, również w okresie wczesnej wiosny, przedzimia, jesieni oraz bardzo chłodnego lata. Warto wspomnieć, iż ocieplanie budynków przy użyciu kleju Termolep-U pozwala na zachowanie długowieczności danej elewacji, szczególnie jeśli położona została na budynkach zlokalizowanych w klimacie umiarkowanym.

Ekonomiczne zużycie oraz brak potrzeby dodawania do kleju innych substancji

Pracę można wykonać już po 5 minutach od przygotowaniu mieszanki. Do kleju dodajemy tylko 5- 5,5 litra chłodnej, czystej wody. Warto zaznaczyć, iż używanie Termolep-U Biały nie wymaga dodawania żadnych innych substancji. Jeśli pragniemy zacząć proces ocieplania elewacji, to warto płaszczyznę roboczą optymalne zabezpieczyć przed niepożądanym działaniem mocnych podmuchów wiatru, opadów deszczu oraz nadmiernej ekspozycji promieni słonecznych.

Zaleca się wprowadzić to zabezpieczenie, najlepiej do czasu wyschnięcia ostatniej warstwy kleju. Cały proces wykonywania robót ociepleniowych musi być zgodny z ogólnymi zasadami sztuki budowlanej. Do wyboru klienta jest klej Termolep-U Biały dostępny w opakowaniach jednostkowych – worek 25 kilogramów, oraz w paletach – jedna ofoliowana paleta zawiera 1050 kilogramów produktu. Zużycie produktu Termolep-U Biały wynosi 3,5-4,5 kilograma, które w zupełności pokrywa 1 m².

Termolep-U Biały – warunki bezpiecznego użytkowania

Klej TERMOLEP-U Biały, jak każdy produkt z kategorii chemii budowlanej, może powodować pewnego rodzaju perturbacje zdrowotne, szczególnie w przypadku długotrwałego kontaktu z masą lub też zaprószenia oczu. Warto pamiętać, iż Termolep-U Biały zawiera w swoim składzie cement, który reaguje z wodą oraz wilgocią. W ten oto sposób wytrąca się silnie drażniący odczyn alkaliczny, który może podrażniać spojówki, jak również oddziaływać na skórę.

Dlatego też, zaleca się zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu tego produktu. Nie należy dopuścić do tego, aby dostał się on do oczu oraz wchodził w kontakt z powłokami skórnymi. Jeśli już dojdzie do takiego kontaktu, należy skórę przemyć wodą. Jeśli Termolep-U Biały dostanie się do oczu, należy skontaktować się z lekarzem specjalistą. Środek ten, po nałożeniu na podłoże, nie wykazuje cech toksyczności oraz nie powoduje dyskomfortu mieszkańców danej nieruchomości.

Zastosowanie kleju Termolep-U Biały to doskonałe rozwiązanie, które ma na celu wykonanie odpowiedniej jakości ocieplenia powierzchni budynku. Zaletą użycia tego produktu jest jego łatwość w przygotowaniu oraz możliwość pracy w niskich temperaturach.

Źródło: https://kosbud.com.pl/