Namiot imprezowy to świetne rozwiązanie dla planujących jesienne imprezy plenerowe. Posiada lekką, nośną budowę, której podstawą są w większości stalowe rury ocynkowane. Ten element konstrukcyjny sprawia, że są to stabilne, bezpieczne i eleganckie rozwiązania architektoniczne, które sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, także w przypadku jesiennego wiatru. Namiot imprezowy pokryty jest odporną na wilgoć plandeką, dzięki czemu nawet nagły, jesienny deszcz nie zakłóci uroków przebywania w plenerze. Plandeki są standardowo wykonywane z materiału PVC, który jest odporny na promieniowanie ultrafioletowe i – co oczywiste – dobrze chroni przed opadami atmosferycznymi, tj. deszcz, grad czy śnieg. Suma tych rozwiązań technicznych sprawia, że jesienna impreza plenerowa może się z powodzeniem odbyć pod namiotem. Uroki złotej, polskiej jesieni są zachęcające, dlatego warto postawić na tę formę organizacji dowolnego  wydarzenia.

Wesele jesienią? Namiot imprezowy to szansa na unikalną uroczystość 

Ponieważ namioty imprezowe są mobilne, doskonale sprawdzą się do zorganizowania wesela wśród pięknych okoliczności przyrody. Większość dostępnych na rynku modeli posiada ruchome i przesuwane ściany, co można wykorzystać, projektując aranżacje i dekoracje ślubne. Łatwość składania i rozkładania ścian w namiocie imprezowym pozwala również na wykorzystanie otoczenia namiotu. Jeśli wesele (lub inną uroczystość) organizujemy w parku lub w ogrodzie, warto przemyśleć dekoracje wewnątrz namiotu na tle jego otoczenia. Jesień to feeria barw krzewów ogrodowych, liści drzew i roślin poszycia, co może stać się dodatkowym elementem inspiracji dla dekoratora. Złota jesień i impreza w namiocie imprezowym na pewno zostaną zapamiętane przez gości, stanowiąc także rewelacyjne tło do wykonania pamiątkowych fotografii ślubnych.

A co jeśli nie dopisze nam pogoda? 

Jesień to także nieco zimniejsze już wieczory i możliwość nagłej zmiany pogody, w tym wiatru i deszczu. Konstruktorzy namiotów imprezowych przewidzieli ich całoroczne zastosowanie. Namiot można dogrzać dodatkowym ogrzewaniem gazowym, które w razie potrzeby łatwo da się uruchomić. W razie konieczności istnieje też możliwość nałożenia dodatkowej plandeki zewnętrznej, chroniącej przed chłodem. Namioty wyposażone są też w systemy cyrkulacji powietrza pomiędzy ścianami, co jest dodatkowym izolatorem przed wiatrem, a jednocześnie niezawodnym zabezpieczeniem przed efektem przegrzania powierzchni wewnętrznej, co ma niekiedy miejsce w przypadku budynków tradycyjnych. Jeśli chcesz wykorzystać uroki złotej, polskiej jesieni, aby zorganizować niepowtarzalną imprezę, nie musisz martwić się, że pogoda pokrzyżuje Twe plany. W namiocie wszyscy goście będą czuć się komfortowo, niezależnie od pogody za oknem.

Dodatkowe walory jesiennego światła naturalnego w plenerze 

Aranżacja imprezy plenerowej w namiocie imprezowym właśnie jesienią daje szansę na wykorzystanie gry światła naturalnego i sztucznego, które o tej porze roku mogą się na wzajem przenikać. Zachód słońca podkreślony delikatnym oświetleniem ogrodowym lub żyrandolem umieszczonym w namiocie to tylko jedna z możliwości pracy z walorami jesiennej pory roku. Jeśli chcemy wykorzystać ten czas do zorganizowania wyjątkowej imprezy firmowej lub rodzinnej, możemy mieć pewność, że okoliczności przyrody będą dużym atutem całego przedsięwzięcia.

Źródło: Dascompany.com – Namioty Handlowe