W sprzedaży dostępne są zarówno kompresory przemysłowe olejowe, jak i sprężarki bezolejowe. Wybór konkretnego urządzenia powinien być ściśle dopasowany do specyfiki prowadzonej działalności, jak również branży, w jakiej działa firma.

Jak dobrać kompresor przemysłowy do specyfiki danej branży?

Przedsiębiorstwa, które świadczą swoje usługi lub też zajmują się cyklami produkcyjnymi, stoją przed dylematem, jaki kompresor przemysłowy dobrać do specyfiki danej branży. Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego urządzenia, dedykowanego wymaganiom, jakie stawiane są produkowanym artykułom czy też odpowiedniej jakości świadczonych usług. W branżach specyficznych, w których wymagana jest krystaliczna czystość sprężonego powietrza, najlepiej sprawdzą się kompresory przemysłowe bezolejowe. To urządzenia, które zapobiegają przedostawaniu się cząsteczek oleju, zanieczyszczeń, wirusów, bakterii czy grzybów do wytworzonych towarów, co może spowodować ich uszkodzenie lub też potrzebę kosztownej i czasochłonnej utylizacji.

Kompresory bezolejowe są przystosowane do wielu branż, między innymi spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, petrochemicznej, metalurgicznej, optycznej, medycznej, wojskowej, kosmetycznej czy weterynaryjnej. W firmach, gdzie nie wymagana jest perfekcyjna czystość sprężonego powietrza mogą być zastosowane kompresory olejowe. To urządzenia niezawodne, nowoczesne, o wytrzymałych podzespołach.

Kompresory przemysłowe nowej generacji zaliczane do kategorii AG Kompressoren to sprzęt nie generujący dużej ilości hałasu, a także niekłopotliwy w eksploatacji. Łatwe w montażu kompresory olejowe AG Kompressoren obniżają także koszty związane z poborem energii elektrycznej, niezbędnej do ich zasilania.

Kompresory bezolejowe AG Kompressoren – perfekcyjna czystość sprężonego powietrza

Przedsiębiorstwa, które są zainteresowane posiadaniem kompresorów bezolejowych, mogą zdecydować się na maszyny marki AG Kompressoren. Wyróżniają się one wysokimi parametrami technicznymi, które spełniają wymogi specyficznych branż przemysłowych, gdzie wymagana jest idealna czystość sprężonego powietrza. To sprzęt, który nie potrzebuje podstawowego czynnika smarującego oraz odprowadzającego ciepło, czyli oleju. Do sprawnego działania tych urządzeń wykorzystywana jest woda – związek chemiczny, pozbawiony smaku i zapachu.

Kompresory bezolejowe AG Kompressoren to urządzenia o wielu zaletach. Modele sprężarek Aquarius posiadają napęd bezpośredni 1:1, który eliminuje straty wynikające z przenoszenia napędu z silnika na wał zespołu sprężającego. Te wysokiej jakości urządzenia gwarantują szybką i wydajną produkcję sprężonego powietrza, dostosowaną do aktualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Kompresory olejowe – kiedy można je stosować?

Decydując się na zastosowanie w firmie kompresorów olejowych śrubowych warto postawić na urządzenia wydajne i niezawodne w działaniu. Jednym z modeli spełniających te wymagania jest sprężarka Focus z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim 1:1. To energooszczędne urządzenie, które może być eksploatowane bez ryzyka powstawania poważnych awarii czy też przestojów w codziennej pracy. Z grupy urządzeń AG Kompressoren dla  średnich i dużych zakładów poleca się zastosowanie kompresorów przemysłowych Strong lub Focus. To urządzenia zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu dotkliwych finansowo strat energii elektrycznej, co może generować dodatkowe koszty, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Sprężarki śrubowe Focus i Strong nie wpływają na degradację środowiska naturalnego. To kompresory olejowe zmiennoobrotowe, które mogą pracować z maksymalnym obciążeniem, w trybie ciągłym. Sprężarki Strong są energooszczędnymi kompresorami przemysłowymi, posiadającymi wydajne silniki z magnesami trwałymi. Sprzęt ten jest w stanie wytworzyć ciśnienie sprężania od 8 do 12 bar. Sprężarki śrubowe Strong przystosowane są do pracy przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ich niski poziom hałasu i możliwość dopasowania ilości produkowanego sprężonego powietrza do aktualnego zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa, to jedne z wielu zalet, jakimi wyróżniają się te urządzenia. Kompresory śrubowe olejowe AG Kompressoren są łatwe w montażu i niekłopotliwe w konserwacji czy też wykonywaniu bieżących napraw.

Wybór konkretnego modelu sprężarki olejowej lub bezolejowej powinien być dopasowany do specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej. W firmach, gdzie występuje zapotrzebowanie na krystaliczną czystość sprężonego powietrza, warto stosować kompresory przemysłowe bezolejowe. W przypadku mniej restrykcyjnych norm produkcyjnych doskonale sprawdzą się kompresory olejowe śrubowe Strong lub Focus, jak również inne modele zaliczane do kategorii AG Kompressoren.