Nawadnianie roślin w zimie to skomplikowane zadanie, które często kończy się dla roślin źle, czyli albo ich przesuszeniem albo przelaniem. Trudno bowiem dopasować zmienną i zakłócaną sztucznym doświetlaniem oraz ogrzewaniem aktywność życiową roślin, zwłaszcza tych domowych. System Autopot Easy2Grow to świetne rozwiązanie, które ustabilizuje system nawodnienia roślin. Zima jest czasem osłabionej wegetacji, więc szczególna dbałość o kondycję roślin domowych jest szczególnie ważna. Chodzi o to, aby roślina mogła pobierać tyle wody, ile aktualnie potrzebuje. I właśnie tym potrzebom odpowiada rozwiązanie w postaci Autopot Easy2Grow. Właściwe nawodnienie może być w tym wypadku regulowane przez samą roślinę. W taki sposób znika całkowicie ryzyko błędu człowieka. Zimą jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla domowych hodowli roślinnych, które dzięki dobrej gospodarce wodnej bez komplikacji dotrwają w znakomitej kondycji aż do sezonu wiosenno-letniego.

Autopot Easy2Grow – jak to działa? 

System Autopot Easy2Grow to kompletny system uprawowy. Rozwiązanie to może być stosowane zarówno w hodowlach roślin jadalnych, jak i ozdobnych, przy użyciu tradycyjnej gleby lub torfów, ale także w założeniach bezglebowych. Sprawdzą się tu także podkłady z wełny mineralnej, koksów i innych zamienników gleby. System Autopot Easy2Grow działa automatycznie, to znaczy roślina dzięki organizacji naczyń połączonych może pobierać sobie wodę w dowolnym momencie. Dokładnie wtedy, kiedy najbardziej potrzebuje nawodnienia. System ten naśladuje naturalną sytuację korzystania z zasobów wodnych przez rośliny. Jego największą zaletą jest więc fakt, że podążają one za własnym rytmem rozwoju, reagując na zmieniające się warunki środowiskowe.

Temperatura w mieszkaniu zimą nie zawsze jest zgodna z naturalnym rytmem wegetacyjnym rośliny. Zdarza się, że przegrzane pomieszczenie jest zbyt suche. Wtedy roślina może pobrać więcej wody, korzystając z zapasów możliwych do gromadzenia w systemie Autopot Easy2Grow. Innym razem, przy lekkim ochłodzeniu temperatury, potrzeby nawodnienia staną się mniejsze. Wtedy roślina pobierze mniej wody, według własnych potrzeb. System Autopot Easy2Grow to optymalne nawodnienie, które nie grozi ani przesuszeniem podłoża, ani jego przelaniem. W efekcie hodowla roślin będzie się opierać na naturalnym systemie absorpcji wody.

Autopot Easy2Grow – idealne rozwiązanie, kiedy nie ma nas w domu 

Kiedy wyjeżdżamy z domu na kilka dni, pojawia się problem, kto podleje nasze kwiaty. System Autopot Easy2Grow sprawia, że rośliny mogą zostać same, bez ryzyka ich zniszczenia. Po prostu skorzystają z zapasów zgromadzonych w naczyniach i pobiorą tyle wody, ile będą potrzebować. To naprawdę praktyczne i nowoczesne rozwiązanie dla wielbicieli roślin domowych. Dzięki systemowi pomp i innych elementów budowy systemu Autopot Easy2Grow można również zadbać o nawożenie roślin, rozpuszczając w nich specjalne tabletki odżywcze, które wraz z wodą zostaną przyswojone przez roślinę. Sam montaż urządzeń jest naprawdę łatwy, a zintegrowane w urządzeniu donice, uszczelki i podstawy pracują z sobą synergicznie.

Zima z systemem Autopot Easy2Grow to najlepsze rozwiązanie dla roślin domowych i pewność, że nasza hodowla przetrwa bez uszczerbku sezon grzewczy.

Inspirowane: Growtent.pl – growbox