Zbiornik na gaz propan powinien być w pełni sprawny, by mógł należycie realizować swoje zadanie. Ten warunek spełniać muszą również używane zbiorniki, których największą zaletą jest przystępna cena. Pojawia się jednak pytanie, gdzie można znaleźć tanie i będące w dobrym stanie używane zbiorniki na gaz?

Niższy koszt zakupu

Budowa domu wiąże się z ogromnymi wydatkami, szczególnie gdy pod uwagę bierze się tylko najwyższej jakości materiały. Szukając możliwości na zaoszczędzenie środków finansowych,  wiele osób znajduje je w kupnie używanego sprzętu do ogrzewania domu gazem propan. Podstawową zaletą zbiornika na gaz, który w przeszłości miał już przynajmniej jednego właściciela, jest cena. Z reguły jest ona o 50% niższa niż nowego zbiornika na gaz. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy taki sprzęt jest w pełni bezpieczny, czy będzie spełniał powierzoną mu rolę. Aby mieć pewność, że nabyty zbiornik na propan działa bez zarzutu, powinien zostać sprawdzony przez specjalistę.

Pozostałe zalety zbiorników na gaz propan

Używane zbiorniki na gaz propan, tak samo jak nowy sprzęt, to doskonały sposób na ekologiczne ogrzewanie domu. Brak toksycznych spalin i pyłów wprowadzanych do środowiska sprawia, że na ogrzewanie na gaz propan chętnie decydują się osoby starające się żyć „eko”.

Na uwagę zasługuje również bezobsługowość systemu, która jest gwarancją wygody użytkowania oraz większa wartość opałowa, niż gazu ziemnego. Z mniejszej porcji paliwa płynnego, jakim jest gaz propan, uzyskuje się więcej ciepła.

Kolejną zaletą instalacji, w skład której wchodzi używany zbiornik na propan, jest możliwość wyboru pojemności dostosowanej do aktualnych potrzeb. Bez problemu znaleźć można używany sprzęt magazynujący gaz o różnej pojemności: od 2700 l, które wystarcza dla domku jednorodzinnego, poprzez zbiornik na 4850 l i wreszcie największy na 6700 l. Istnieje również możliwość wyboru pomiędzy zbiornikami używanymi naziemnymi i podziemnymi. Osoby, których dom zlokalizowany jest na niewielkiej działce powinny skoncentrować się na szukaniu wersji podziemnej, która ma więcej zalet niż można przypuszczać. Tego rodzaju sprzęt pozwala na swobodną aranżację przestrzeni przydomowej i nie zabiera miejsca na niewielkiej działce, gdzie każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota.

Zbiornik używany – tylko ze sprawdzonego źródła

Osoby, które podjęły decyzję o kupnie używanego zbiornika na gaz, który może być równie sprawny jak nowy, zadają sobie pytanie, gdzie należy go szukać, aby nie żałować swojej decyzji. Po pierwsze, trzeba zrezygnować z przeglądania dziesiątek ofert, które umieszczane są każdego dnia na znanych portalach aukcyjnych. Tego typu oferty nie dają stuprocentowej pewności, że sprzęt jest w pełni sprawny, wart swojej ceny i tym samym całkowicie bezpieczny.

Zbiornik używany jest dobrą decyzją jeśli pochodzi ze sprawdzonego źródła – profesjonalnej firmy cieszącej się dobrą opinią wśród klientów. Znalezienie takiego dostawcy nie powinno być problemem. Wiele firm zajmujących się realizacją tego typu zadań ma swoje strony internetowe, na których znajdują się nierzadko referencje od osób w przeszłości korzystających z usług dostawcy.

Warto jest poświęcić czas na szukanie dystrybutora godnego zaufania, ponieważ oferowany sprzęt ma wpływ na bezpieczeństwo rodziny zamieszkującej dom ogrzewany gazem propan.

Szczelność używanego zbiornika na gaz propan

Dostawca używanego zbiornika powinien zadbać zarówno o sprawdzenie jego szczelności, jak i obecność ewentualnych wad ukrytych. Szczelność sprzętu do ogrzewania gazowego to jedna z ważniejszych cech, na które należy zwrócić uwagę. W sytuacji zaistnienia najmniejszych nieszczelności dochodzi do wycieku gazu propan, który wprawdzie nie jest  toksyczny, ale może doprowadzić do wybuchu i pożaru.

Transport zbiornika na propan od dostawcy do nabywcy

Kupując używamy zbiornik na gaz trzeba się upewnić, że dotrze on na przydomową działkę w nienaruszonym stanie. Będzie to możliwe poprzez zapewnienie mu odpowiedniego transportu w pojeździe przystosowanym do tego celu. Już na etapie szukania zaufanego dostawcy warto upewnić się czy gwarantuje on przewóz sprzętu w konkretne miejsce. Samodzielny transport zbiornika, bez odpowiednich zabezpieczeń, nie jest dobrym rozwiązaniem.

Źródło: Lpgdirect.pl