Teraźniejsze czasy bez wątpienia charakteryzuje kult idealnej sylwetki. Mimo wielu akcji społecznych propagujących ideę “pozytywnego ciała” na całym świecie, wzór idealnej kobiecej figury został zakorzeniony w głowach kobiet na stałe. Płeć piękna co rusz dba o swoją skórę najróżniejszymi kosmetykami, terapiami i zabiegami, które niestety często nie dają pożądanego efektu. Wygląda jednak na to, że niesatysfakcjonująca pogoń za piękną, napiętą i młodą skórą dobiega radosnego końca, a to wszystko dzięki innowacyjnej i skutecznej metodzie BTL X Wave. Przeczytaj poniższy materiał i dowiedz się, na czym polega ten zabieg i jakie efekty zapewnia!

Zwiotczała, nieatrakcyjna skóra problemem z samooceną

Choć dla ogółu społeczeństwa kompleksy związane ze zwiotczałą i obwisłą skórą mogą wydawać się irracjonalne, tak naprawdę przypadłość ta jest realnym problemem, z którym boryka się miliony kobiet na całym świecie. Nieelastyczność skóry nie jest związana tylko i wyłącznie z naturalnym procesem jej starzenia się, ale również z niekorzystnym efektem ubocznym odchudzania, czy sylwetką pozostałą po ciąży. Niektórym kobietom obwisła skóra na ciele stanowczo utrudnia codzienne funkcjonowanie, zmniejsza poczucie atrakcyjności i pewności siebie i uniemożliwia założenie ulubionego stroju, w obawie przed uwydatnieniem kompleksu. Nie ma w tym nic dziwnego, każdy, a szczególnie płeć piękna, chce się czuć dobrze w swoim ciele zarówno dla swojego partnera, jak i przede wszystkim dla siebie. Dla kobiet pragnących odzyskać zdrową, młodą i napiętą skórę w dowolnym miejscu na ciele, z pomocą przychodzi terapia falami akustycznymi, znana również pod nazwą BTL X Wave.

BTL X Wave – czym jest?

Urządzenie BTL X Wave jest terapią polegającą na rozpraszaniu niezwykle silnych impulsów dźwiękowych po całym ciele. Początkowo metoda ta była stosowania wyłącznie w zabiegach urologicznych, do rozkruszania kamieni nerkowych, a obecnie stosuje się ją również do zwalczania bólu oraz w medycynie sportowej. W medycynie estetycznej energię urządzenia wykorzystuje się nieco inaczej, poprzez użycie mniejszej mocy jej fal, które penetrują tkankę oddziałując na zmienione miejsce. Daje to  wielowymiarowy efekt – pobudza krążenie i wpływa na produkcję kolagenu. Dzięki temu, urządzenie pomocne jest w :

  • napinaniu tkanki łącznej
  • udrożnianiu układu limfatycznego
  • terapii antycellulitowej
  • przyspieszeniu metabolizmu
  • odmłodzeniu i zwiększeniu elastyczności skóry
  • poprawie tekstury skóry i jej wygładzeniu

Dzięki współczesnemu zastosowaniu BTL X Wave na ciało, można uzyskać gładkie, piękną skórę bez obaw o zdrowie czy efekty uboczne. Liczne badania i długotrwałe stosowanie zabiegu, potwierdziły możliwość łączenia terapii z innymi metodami kosmetologicznymi. Dodatkowo ujędrnianie ciała za pomocą fal akustycznych, zapewnia zadowolenie pacjentów, szybkość wykonania usługi i przede wszystkim bezbolesność aplikacji, która bez wątpienia jest wysoce pożądane. Efekty są długotrwałe i widoczne po trzech tygodniach od regularnego stosowania.