Wilgoć na ścianach to nie jest jedynie defekt wizualny. Jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia osób przebywających w pomieszczeniu. Stanowi realne zagrożenie m.in. dla dróg oddechowych, jest początkiem wielu groźnych i przewlekłych chorób, na które w szczególności narażone są dzieci. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć jej pojawienia. Pierwsze ślady na ścianach już wymagają interwencji. W wielu przypadkach, nie wystarczą domowe sposoby i konieczna jest pomoc specjalistów, którzy szybko i profesjonalnie pozwolą na uzyskanie bezpiecznego mieszkania.

Wybór metody osuszania mieszkania to bardzo skomplikowana kwestia. W wielu wypadkach mieszkańcom zależy na zachowaniu obecnego stanu murów. Doskonałą metodą jest osuszanie podczerwienią. Wilgoć na ścianach jest usuwana przy pomocy specjalnego urządzenia, które skutecznie niszczy wszelkie zarodniki pleśni. To innowacyjna metoda, która w błyskawicznym tempie zyskuje na popularności. Wybierana jest szczególnie przez właścicieli nowych budynków. Skuteczna jest również w walce z pleśnią na grubych murach. Pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywanych prac.

Osuszanie bezpieczne dla murów

Urządzenia wyróżnia całkowita nieinwazyjność i zachowanie bezpieczeństwa stanu technicznego murów. W przeciwieństwie do metody usuwania wilgoci polegającej na podcinaniu murów, nie występuje ryzyko pojawienia się pęknięć i zmuszania murów do pracy związanej z osadzaniem. Proces osuszania ścian przy pomocy podczerwieni nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Procesy odparowywania wody przebiegają znacznie łagodniej niż w przypadku wykorzystania metody mikrofalowej.

Jak wygląda proces osuszania podczerwienią?

Do osuszania pomieszczeń wykorzystywane są profesjonalne panele. Wykorzystują fale podczerwieni do usuwania nadmiaru wilgoci. Emitowane fale zwiększają w kontrolowany sposób temperaturę murów. Doprowadza to do naturalnego usuwania wody, poprzez jej odparowanie do wnętrza pomieszczenia. Usunięta wilgoć ze ściany, unosi się i łączy się z powietrzem. Zostaje wychwycona przez profesjonalny osuszacz, który doprowadza do stałego pozbycia się jej z osuszanego miejsca. Przy pomocy tej metody możliwe jest także osuszanie dużych powierzchni. W tym celu wykorzystywana jest zwiększona liczba płyt podczerwieni, zazwyczaj do trzech sztuk. Podczas wykonywanej pracy, większość wykorzystanych urządzeń skutecznie blokuje powstawanie szkodliwych dla zdrowia zapachów. Warto podkreślić, że znaczna część paneli wytwarzających podczerwień nie emituje hałasu.

W dzisiejszych czasach ściany, które wymagają osuszania nie stanowią znaczącego problemu. Na rynku funkcjonuje wiele innowacyjnych metod, które w krótkim czasie i skutecznie osuszą pomieszczenia. W przypadku zalania ścian nie warto odkładać kwestii usunięcia nadmiaru wody w czasie. Może okazać się, że woda dostała się znacznie głębiej niż przypuszczano, co wygeneruje znaczne wydatki. Specjaliści od osuszania ścian podczerwienią udzielą konkretnych informacji dotyczących przebiegu prac.