Lato, słońce, ciepłe wieczory i przysmaki przygotowywane na grillu. Świetna muzyka pozwoli Wam cieszyć się tymi chwilami w gronie. Sklep internetowy Polskiego Radia oferuje szeroki wybór płyt obejmujących m. in. muzykę jazzową, rockową oraz współczesny pop. Podpowiadamy, czego słuchać podczas spotkań ze znajomymi!

Dawid Podsiadło –Annoyance and Disappointment

Debiutancki album zwycięzcy drugiej edycji programu X Factor ukazał się w 2015 roku i szybko zdobył uznanie krytyków, pokrywając się platyną. Krążek to świetnie skomponowana lista utworów zawierająca kilka melodyjnych przebojów („W dobrą stronę”) oraz utworów o charakterze rockowym („Block”). Głos Podsiadły jest hipnotyzujący i dzięki temu artysta zabiera swoich słuchaczy w niezapomnianą, muzyczną podróż.

The Rolling Stones – Blue And Lonesome

Nagrany w zaledwie trzy dni w Londynie, „Blue & Lonesome” przenosi zespół do jego korzeni i pasji do muzyki bluesowej, która zawsze była sercem i duszą The Rolling Stones. Ostatni album Stonesów to płyta, którą zdecydowanie docenią fani legendarnego zespołu. Pomimo ciężkich brzmień i kilku coverów bluesowych klasyków, płyta jest przesiąknięta rytmiczną energią – świetny wybór na wszelkie spotkania towarzyskie.

Album został wysoko oceniony przez krytyków, otrzymując pięciogwiazdkowe oceny od wielu czołowych redakcji muzycznych. Płyta została nagrodzona Grammy za najlepszy tradycyjny album bluesowy.

Lato z Radiem Festiwal 2019

Fantastyczna mieszkanka utworów w wykonaniu najbardziej rozchwytywanych polskich artystów ostatnich lat. Na płycie znalazły się m. in. „Kurier” Krzysztofa Zalewskiego, „Varsovie Unplugged” Brodki oraz „Ja Pas!” Nosowskiej. Album to ciekawa kompilacja alternatywnego popu, rocka, jazzu – połączenie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Marek i Marek – Niedźwiecki i Sierocki

Współpraca dwóch legendarnych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia przyniosła 2-płytowe wydanie, które zawiera wspaniałe utwory z lat 80. i 90. Na krążkach usłyszymy artystów takich, jak Kenny Loggins, Toto, Whitney Houston czy Tina Turner. To 36 piosenek, które będą doskonale towarzyszyć chwilom spędzanym w gronie przyjaciół i rodziny.

Artur Rojek – Składam się z ciągłych powtórzeń

Pierwszy solowy album studyjny Artura Rojka uzyskał status podwójnej platyny. Artyście udało się w jedenastu piosenkach perfekcyjnie połączyć nowatorskie brzmienia z jego klasycznym stylem song-writera. To płyta bardzo osobista, dzięki której lepiej poznajemy muzyka znanego jako lidera grupy Myslovitz.

Sting & Shaggy – 44/876

„44/876” to wspólny album angielskiego muzyka Stinga i jamajskiego artysty znanego jako Shaggy. Reprezentują odmienne style muzyczne, ale ich kooperację można uznać za bardzo udaną. Znajdziecie tu pozytywne i rytmiczne utwory w stylu reggae. Ten krążek to świetny wybór dla poszukujących odpoczynku i przeniesienia się w wyobraźni na wyspy Morza Karaibskiego.

W czasie wakacji nie brak okazji do wspólnych spotkań ze znajomymi. Oprócz rozmów i przysmaków często towarzyszy im również muzyka. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie będzie dla Was pomocne. Jeśli na tej liście nie znaleźliście albumu, który odpowiadałby Waszym gustom, zajrzyjcie do sklepu z płytami CD pod patronatem Polskiego Radia. Znajdziecie tam znacznie obszerniejszy wybór świetnych kompaktów.