Usługi druku i wykańczania etykiet w ostatnich latach rozwijają się bardzo dynamicznie. To jedna z gałęzi poligrafii, z której coraz częściej korzystają przedsiębiorcy. Pod względem kosztowym dobrym wyborem może być skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która zajmuje się drukowaniem i wykańczaniem etykiet. Alternatywą będzie zakup profesjonalnego sprzętu do firmy i stworzenie osobnego stanowiska. Jakie narzędzia przydają się w drukowaniu i obróbce etykiet?

Drukowanie etykiet

Jednym z podstawowych sprzętów w punkcie poligraficznym lub w zakładach produkcyjnych może być drukarka etykiet. Dzięki niej możliwe będzie przygotowywanie wydruków etykiet różnego formatu, które można wykorzystywać przy znakowaniu pojedynczych produktów, kartonów lub palet. Profesjonalne etykiety ze składem surowców wymagane są m.in. w produktach spożywczych. Dobrym wyborem może być drukarka etykiet Qoltec, która doskonale sprawdza się w użytkowaniu na większą skalę. Z powodzeniem można wykorzystywać ją w punkcie poligraficznym lub w zakładach produkcyjnych.

Laminowanie jako metoda obróbki etykiet

Skutecznym sposobem dodatkowego zabezpieczenia oraz zwiększenia żywotności etykiet jest ich laminowanie. Dzięki temu można poprawić także ich estetykę, a same etykiety są mniej podatne na działania wilgoci i wyginanie. W tej metodzie wykańczania etykiet doskonale sprawdzi się laminator rolowy. Ten profesjonalny sprzęt pozwala na podbicie kolorów etykiet oraz nadanie im efektu połysku lub matowej powierzchni. Laminatory rolowe wyróżniają się tym, że z ich pomocą można obrabiać etykiety na skalę przemysłową.

Zastosowanie gilotyny biurowej w wykańczaniu etykiet

Na samym końcu procesu obróbki etykiet należy je odpowiednio przyciąć. W tym celu może wybyć wykorzystywana gilotyna biurowa. Wysokiej jakości narzędzie pozwala na precyzyjne docinanie arkuszy papieru różnego rodzaju, w tym także zaliminowanych etykiet. Ręczna obsługa gilotyny jest bardzo intuicyjna, a sam sprzęt zajmuje mało miejsca w biurze, zakładzie poligraficznym lub w hali produkcyjnej. Wśród producentów gilotyn biurowych sprawdzają się m.in.: RC i Wallner. Ich produkty doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu oraz spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

Gdzie etykiety mają zastosowanie?

Etykiety to indywidualne oznaczenia, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je m.in. w sklepach internetowych, dlatego warto zainwestować w nie w swoim sklepie. Drukarka przyda się również przy adresowaniu wysyłek, druku komunikatów ostrzegawczych na paczki, jako nośnik informacji o produkcie (np. skład, termin przydatności), czy też jako naklejka identyfikująca produkt z daną marką. Pod tym kątem to skuteczne narzędzie budowania wizerunku oraz aspekt wykorzystywany w kampaniach promocyjnych. To tylko przykładowe wykorzystanie etykiet w biznesie, a może być ich znacznie więcej. Profesjonalny sprzęt do druku i wykańczania etykiet może być wykorzystywany przez: sklepy internetowe, zakłady produkcyjne, firmy kurierskie, czy też zakłady poligraficzne.