Karnawał to tradycyjnie okres zimowych balów i zabaw. W tym czasie wiele miejsc oferuje ciekawe aktywności, jak imprezy taneczne, uroczyste kolacje czy spotkania z muzyką na żywo. Doskonałym pomysłem jest spędzenie tego okresu w Zakopanem – jednym z najpiękniejszych polskich miast w górach. Zakopane posiada niezwykły góralski klimat, a w zimie wygląda najpiękniej w całym roku. Karnawał w takim miejscu to gwarancja dobrej zabawy. Dodatkowo miasto oferuje przecież możliwość zwiedzania ciekawych miejsc, a okoliczna przyroda wprawia w zachwyt każdego.

Co robić w Zakopanem w Karnawał 2022?

Ci, którzy zdecydują się spędzić karnawał w Zakopanem, z pewnością będą szukać ciekawych miejsc, w których poczują niepowtarzalną góralską atmosferę. Spośród atrakcji, wydarzeń, koncertów czy restauracji z pewnością można do woli wybierać. Co jednak najlepiej wybrać? W Zakopanem w zimowej scenerii niezwykłą atrakcją jest kulig. Przejazd ogromnymi saniami wieczorową porą ciągniętymi przez konie z pewnością zrobi wrażenie, nawet na najbardziej wymagających. Zachwycające widoki są wizytówką Zakopanego i co roku przyciągają tu turystów z całego świata. Kulig to jedna z najciekawszych zimowych tradycji góralskich, dlatego warto choć raz uczestniczyć w takiej przejażdżce. Niesamowite wspomnienia gwarantowane!

Tradycyjny góralski posiłek

Po zabawie na kuligu świetnym pomysłem jest znalezienie klimatycznego miejsca na ciepły posiłek. Dobra restauracja w Zakopanem powinna oferować świeże, regionalne przysmaki w tradycyjnych i nowoczesnych odsłonach, tak żeby każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Będąc w tym regionie warto spróbować też rzemieślniczego piwa o góralskim charakterze. Ogromne znacznie ma też wystrój miejsca – warto wybrać restaurację nawiązującą do lokalnych tradycji, która będzie estetycznym i przyjemnym miejscem do wspólnego posiłku z rodziną, znajomymi czy przyjaciółmi w miłej atmosferze.

Wieczór w Zakopanem

Wieczorem, po dniu pełnym atrakcji, dla tych którzy mają jeszcze energię doskonałym pomysłem jest impreza taneczna. W końcu karnawał to czas przeznaczony właśnie na zabawy okolicznościowe. W Zakopanem odbywa się wiele biesiad z tańcami przy dźwiękach lokalnych góralskich kapel – dla tych, którzy naprawdę chcą wczuć się w klimat tego niezwykłego miejsca. Dla fanów nowoczesności z kolei znajdą się z pewnością imprezy w innym stylu. Wspólna zabawa z przyjaciółmi to gwarancja dobrego nastroju i świetnie spędzonego czasu, a także okazja do poznania nowych osób. Niektóre miejsca oferują też wspólne ognisko z tradycyjnymi góralskimi zabawami. Karnawał 2022 w Zakopanem zapowiada się więc bardzo ciekawie. Niezależnie od tego, jakie atrakcje wybierzesz, zimowy wyjazd to dobry pomysł na urozmaicenie czasu, odpoczynek i relaks w pięknym miejscu. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili dla siebie, szczególnie po pełnym obowiązków, trudnym okresie w pracy. Krótkie zimowe dni również nie sprzyjają dobremu nastrojowi, dlatego zdecydowanie warto przerwać tę monotonię.