Procedura kredytowa dla wielu osób kupujących mieszkanie wiąże się z ogromnym stresem i niepewnością, potęgowaną koniecznością dopełnienia szeregu formalności. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być. Często wystarczy bowiem skorzystać z pomocy specjalistów mających bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Dostęp do nich zapewni Ci deweloper.

Pomoc kredytowa przy zakupie mieszkania – na czym polega?

 Na początek kilka słów wyjaśnienia. Mówimy bowiem o usługach doradczych, które firmy oferujące nieruchomość najczęściej świadczą we współpracy z podmiotami zewnętrznymi, wyspecjalizowanymi w kredytach hipotecznych.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy zdecydujesz się na zakup nieruchomości, wystarczy, że zgłosisz się do dewelopera i wyrazisz chęć skorzystania z profesjonalnego wsparcia w zakresie uzyskania kredytu. Usługi tego typu polegają między innymi na:

  • pomocy w realizacji niezbędnych formalności, które są związane na przykład z wypełnianiem wniosku kredytowego. Dzięki doradcy zyskujesz pewność, że będzie on pozbawiony błędów,
  • wsparciu podczas wyboru najlepszej oferty kredytowej, a także prowadzenia negocjacji z bankiem. Wszystko po to, aby otrzymać optymalne warunki finansowe,
  • dokładnym sprawdzeniu umowy kredytowej – w razie wykrycia jakichkolwiek nieścisłości, otrzymasz stosowną informację.

Do tego dojść mogą jeszcze usługi świadczone przez rzeczoznawcę majątkowego, który wyceni nieruchomość, jak również ochrona podczas finalizowania całej transakcji.

Darmowa pomoc kredytowa – czy warto?

 Jak wiadomo, starania o kredyt hipoteczny często wiążą się z wieloma trudnościami i przeszkodami, które w skrajnych przypadkach wręcz uniemożliwiają uzyskanie środków potrzebnych na zakup nieruchomości. Co istotne, nie muszą one wynikać wcale z braku zdolności kredytowej. Dla banków ogromne znaczenie mają kwestie formalne. Klienci muszą się również odpowiednio zaprezentować, by udowodnić, że będą w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania finansowe.

W tym wszystkim mogą pomóc doradcy kredytowi. W pierwszej kolejności wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości związane z omawianą procedurą i ocenią Twoje szanse na przyjęcie wniosku. Następnie pomogą w jego przygotowaniu, a także kompletowaniu niezbędnych dokumentów. Nie musisz więc martwić się brakiem wiedzy na temat zawiłości prawnych oraz technicznych aspektów całego procesu. Doradca chętnie podzieli się swoim doświadczeniem w tym względzie.

Darmowa pomoc w negocjacjach z bankiem i specjalistyczna analiza umowy kredytowej to natomiast gwarancja, że uzyskasz najlepsze warunki spłaty. Współpraca z doradcami pozwoli Ci ponadto uniknąć konsekwencji nieuczciwych praktyk stosowanych przez instytucje finansowe.

Jak znaleźć odpowiedniego doradcę kredytowego przy zakupie mieszkania?

Biorąc to wszystko pod uwagę, warto podkreślić, że pomoc kredytowa udzielana przez dewelopera wydaje się naprawdę interesującym rozwiązaniem. Nie oznacza to jednak, że nie należy zachować ostrożności i decydować się na usługi świadczone przez pierwszą lepszą firmę. Zanim skorzystasz ze wsparcia doradców kredytowych, sprawdź:

 

  • z jaką dokładnie firmą współpracuje deweloper i czy cieszy się ona dobrymi opiniami klientów,
  • czego dotyczą i na czym polegają świadczone usługi,
  • czy podmiot doradczy zatrudnia specjalistów dysponujących niezbędnymi uprawnieniami,
  • czy za wsparcie udzielane podczas starania się o kredyt hipoteczny jest darmowe, czy może wiąże się z dodatkowymi opłatami bądź prowizjami,
  • jak wygląda cała procedura związana z pomocą.

 

Zakup mieszkania zawsze kojarzy się z mniejszą lub większą niepewnością – a zwłaszcza teraz, gdy warunki udzielania kredytów często się zmieniają. Żeby więc uniknąć dodatkowych problemów, a także choć trochę ograniczyć stres związany z tym procesem, warto pomyśleć o profesjonalnym wsparciu. Oczywiście pod warunkiem przemyślanego wyboru doradców.