Popularnym zabiegiem zwiększającym estetykę twarzy jest makijaż permanentny. Dzięki niemu można poprawić i podkreślić kontury ust, czy też estetycznie wyprofilować brwi. Z zabiegu z powodzeniem mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, choć zdecydowanie większą popularnością cieszy się on u tych pierwszych. Ze względu na specyfikę tego zabiegu, pacjent musi po nim zadbać o odpowiednią pielęgnację ust lub brwi. Wpływa na to na prawidłową rekonwalescencję oraz efekt finalny zabiegu. Jak to zrobić?

Na czym polega makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust polega na poprawieniu estetyki ich wyglądu. Specjalista medycyny estetycznej jest w stanie wyrównać ewentualne niedoskonałości oraz nadać ustom pacjentki odpowiedniego kształtu. W trakcie zabiegu dobiera się kolor ust do typu urody, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowy efekt. Zabieg pozwala na zaoszczędzenie czasu na codziennym malowaniu ust oraz wpływa korzystnie na pewność siebie i poczucie własnej wartości pacjentki.

Pielęgnacja ust po zabiegu

Bardzo ważne są pierwsze godziny po zabiegu. Przed około 24 godziny nie powinno się dotykać okolic ust, moczyć ich, nakładać kosmetyków, czy nawet zwilżać ust językiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ ludzka ślina zawiera enzymy, które mogą wpłynąć na rozkład enzymów i pogorszyć efekt wykonanego makijażu. Po 24 godzinach zaleca się przemyć usta gazikiem z czystą (np. przegotowaną) wodą, a następnie nałożyć na usta preparat rekomendowany przez specjalistę medycyny estetycznej. Pomoże to w szybszym gojeniu się ran.

Ponadto przez około 4-6 tygodni po wykonaniu zabiegu, usta i ich okolice nie powinny być narażone na nadmierną ekspozycję słoneczną. Pacjentki powinni również zaprzestać chodzenia na solarium lub saunę przez ten czas. Usta po zabiegu makijażu permanentnego są bardzo wrażliwe na działanie kosmetyków zmieniających pH skóry. W związku z tym warto dokładnie skonsultować ze specjalistą rodzaj kosmetyków, które mogą być wykorzystywane po zabiegu oraz dokładny sposób pielęgnacji ust i ich okolic. Pacjentki muszą dbać o regularne nawilżanie ust po zabiegu oraz unikać ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi polega na wymodelowaniu tej części twarzy. Dzięki temu brwi są równe i idealnie dopasowane do typu urody pacjentki. Kolor oraz kształt brwi każdorazowo dobierany jest do indywidualnych potrzeb i predyspozycji osoby korzystającej z zabiegu. Dzięki zabiegowi kobiety są w stanie zaoszczędzić sporo czasu na codziennym malowaniu się oraz mają gwarancję tego, że przez wiele miesięcy ich brwi będą wyglądały naturalnie i pięknie przy każdej okazji.

Pielęgnacja brwi po zabiegu

Po zabiegu należy spodziewać się zaczerwieniania brwi i ich okolic, które powinno stopniowo ustępować w ciągu kilku godzin. Szacuje się, że okres gojenia się ran po zabiegu trwa około 14 dni. Przez pierwszą dobę należy zaprzestać dotykania miejsc w okolicach brwi. Następnie można poddać je podstawowej pielęgnacji zgodnie z zaleceniami specjalisty po zabiegu.

Podobnie jak w przypadku ust, pacjentki powinny zrezygnować z nadmiernej ekspozycji brwi na naturalne słońce, czy też korzystania z sauny lub solarium. Wychodząc na zewnątrz, warto zabezpieczyć brwi specjalnym kremem z filtrem UV. Okres pielęgnacji brwi po zabiegu jest nawet dwa lub trzy razy krótszy, niż w przypadku ust, jednak zawsze należy stosować się do zaleceń specjalisty.