Szkło jest coraz częściej wykorzystywane w wystroju wnętrz. Wprowadza do pomieszczenia świeżość i nowoczesność, a całość projektu cechuje zwykle minimalizm, niezwykle modny w ostatnich latach. Zabudowa szklana dobrze się sprawdzi szczególnie w kilku konkretnych pomieszczeniach w domu, w biurze czy w hotelu. Trzeba oczywiście zastanowić się nad wykorzystaniem szkła w konkretnym pomieszczeniu, ze względu na samą specyfikę lub charakter osób, które będą w nim przebywać. Szklane zabudowy są, co prawda, wykonywane z grubego materiału, ale nie zapewniają 100% ochrony przed zbiciem.

Szklana zabudowa w kuchni 

Kuchnia jest pomieszczeniem w którym domownicy spędzają dużo czasu, szczególnie jeśli jest połączona z jadalnią lub salonem, co coraz częściej można spotkać w nowym budownictwie. Szklana zabudowa sprawdzi się idealne w nowoczesnej kuchni, w połączeniu z kolorem szarym, białym lub niebieskim. Szkło dobrze odbija światło, dlatego sprawi iż nawet mała kuchnia będzie optycznie wyglądać na większą. Do wyboru mamy zarówno szkło bezbarwne, jak i kolorowe. To pierwsze jest wybierane znacznie częściej, ponieważ jest uniwersalne. Przy zmianie kolorów ścian nie musimy się martwić o niepasujący element. Zabudowa szklana jest także odporna na działanie detergentów oraz tłuszczu, dlatego można ją zamontować nawet w pobliżu kuchenki. Szklana zabudowa może nie tylko służyć jako ściana, ale także jako drzwi do szafek i regałów znajdujących się w kuchni.

Szklana zabudowa w salonie 

Salon powinien być przestronny i jasny – to tutaj domownicy spędzają prawdopodobnie najwięcej czasu. Jest także miejscem, które goście odwiedzają jako pierwsze. Dobrym pomysłem jest połączenie salonu z bezpośrednim wyjściem na taras. Oba elementy domu może odgraniczać szklana zabudowa, które nie tylko będzie się prezentowała bardzo nowocześnie, ale otworzy całą ścianę na ogród i połączy go z domem w jedną całość. W przypadku mieszkania ten sam zabieg możemy wykorzystać przy aranżacji balkonu. Można wstawić szklane drzwi przy wyjściu na balkon lub zabudować balkon szkłem od zewnątrz.

Szklana zabudowa w łazience 

Łazienka jest miejscem, w którym według statystyk najczęściej montuje się szklane elementy. W większości mieszkań i domów jest to pomieszczenie bez okien, co zabiera naturalne światło. Jeśli już okno jest, najczęściej nie daje wystarczającej ilości światła. Naturalne lub sztuczne światło odbijające się od szklanej zabudowy rozświetla całe pomieszczenie. Wprowadzenie do łazienki szklanej zabudowy sprawi, że będzie to wnętrze niezwykle nowoczesne. Przezroczyste szkło wykorzystywane jest obecnie często w charakterze parawanu nad wanną albo do stworzenia nieregularnych kabin prysznicowych bez brodzika. Szkło doskonale koresponduje z funkcją pomieszczenia – kojarzy się z przejrzystością i czystością.

Szklana zabudowa to nowoczesność

Zabudowy szklane znajdują zastosowanie w większości pomieszczeń handlowych czy usługowych. Dzięki nim pomieszczenia te wyglądają na otwarte i profesjonalne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku biur. Przezroczyste szklane ściany sprawiają, że pracownicy mają ze sobą cały czas kontakt wzrokowy, co zbliża ich do siebie mentalnie, a przez to ich praca staje się bardziej wydajna. Szklane zabudowy to dobre rozwiązanie dla osób lubiących komfort, nowoczesność i nieco ekstrawagancji. Umieszczane w domach lub mieszkaniach są nadal podziwiane przez gości, a domownikom dodają słońca i przestrzeni. Dużą zaletą obudowy wykonanej z szkła jest optyczne powiększenie wnętrza, co ma szczególne znaczenie przy małym metrażu mieszkania.

republikaszkla.pl – szklane kabiny prysznicowe