Praktycznie każdy z nas doświadczył na swojej skórze wysypki w postaci pryszczy lub innych zmian skórnych, które źle wpływały na wygląd i ogólną estetykę.

Trądzik – choroba, która doprowadza każdego do absolutnego szaleństwa i często bardzo źle wpływa na samoocenę, niszcząc życie towarzyskie. Większość ludzi, którzy doświadczyli trądziku przechodziła go w wieku dorastania, a więc w tym czasie, w którym nasz wygląd odgrywa znaczącą rolę w komunikacji międzyludzkiej.

Z pomocą dermatologa w końcu udało Ci się pokonać tę wstydliwą chorobę, ale niestety na twarzy pozostały blizny? Co można zrobić, aby to pokonać raz na zawsze? Jest kilka teorii, ale jedną z najsłuszniejszych jest wizyta u kosmetologa i usunięcie blin przez prawdziwego profesjonalistę.

Wizyta u kosmetologa znacząco zredukuje widoczność blizn

Blizny powstają w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienie jej tą, która właśnie niezbyt ładnie prezentuje się na naszej twarzy. Gdy chcemy z tym skończyć i pozbyć się kompleksów – konieczna jest wizyta u kosmetologa! Medycyna estetyczna oraz kosmetologia ma to do siebie, że możemy rozwiązać swój problem na wiele sposobów i z pewnością znajdzie się opcja, która najbardziej nam się spodoba. Należy jednak pamiętać, że w zwalczaniu blizn liczy się efektywność i zapobiegnięcie problemowi raz na zawsze. Musimy być też świadomi, że nie wystarczy nam jedna wizyta. Obojętnie jaką metodę usuwania blizn wybierzemy, będzie to kilkuetapowy proces.

Technologia Fraxel Re:pair

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania blizn jest technologia Fraxel re:pair. Laser może zostać użyty na całym ciele i pozwoli nam na pozbycie się blizn nawet z najbardziej niedostępnych miejsc. Fraxel re:pair to laser frakcyjny CO2, który cechuje się najwyższą skutecznością. Jego świetne działanie oraz jakość doceniła Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, co czyni tę metodę bardzo wiarygodną.

Poza usuwaniem blizn świetnie sprawdza się w walce ze zmarszczkami i innymi nierównościami skóry, które powstały na naszym ciele. Laser ten działa w sposób unikalny, albowiem wnika głęboko w skórę i sprawia, że cała struktura się zmienia, co sprzyja regeneracji i świetnie działa na nasze niedoskonałości. Cały proces dzięki wykorzystaniu tych świetnych technologii trwa wyjątkowo szybko i nawet po zakończeniu zabiegów skóra dalej będzie się oczyszczać i sprawiać wrażenie coraz to zdrowszej. Jeżeli chcemy, aby efekty były widoczne szybko, zalecane jest odbycie kilku zabiegów, które wykonają swoje zadanie optymalnie. Dodatkowo technologia fraxel re:pair charakteryzuje się wyjątkowo zmniejszoną bolesnością dla pacjenta.

Podsumowując, wizyta u kosmetologa to może być najlepsza decyzja, jaką zdecyduje się podjąć osoba, która ma problemy z samoistnym zagojeniem się blizn. Jest to obecnie najlepszy wybór i sposób, dzięki któremu możemy widocznie pozbyć się blizn na całe życie.

Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – oczyszczanie twarzy Radom