Kołdra na cztery pory roku to obowiązkowe wyposażenie każdej sypialni. Rozwiązanie to oszczędza nie tylko miejsce w pojemniku pościelowym, bo dzięki kołdrze całorocznej, nie musimy przechowywać osobno wersji zimowych, jesienno-wiosennych i letnich nakrycia, ale przede wszystkim zakup ten oszczędza nasze pieniądze. Większość kołder całorocznych jest już antyalergicznych i antyhigroskopijnych, czyli nieprzyjmujących wilgoci, co sprawia, że ich użytkowanie jest nie tylko łatwe, ale i po prostu zdrowe. Co bardzo ważne antyalergiczność to także środowisko wolne od insektów domowych lubujących się w kurzu.

Kołdra całoroczna – jak działa to rozwiązanie  

Większość producentów kołder całorocznych produkt ten wykonuje w systemie dwóch spójnych kołder składowych, połączonych stabilnymi i elastycznymi złączami zwanymi napami. W efekcie kołdra całoroczna to po prostu połączone z sobą dwie kołdry, jedna jest (w wersji złączonej obu części): grubą, ciepłą i puchatą kołdrą zimową, w rozwiązaniu drugim mamy zaś do czynienia z dwiema mniejszymi kołdrami, lekkimi, cienkimi i przewiewnymi. W obu opcjach kołdra jest oddychająca, a więc przepuszcza ona powietrze, dzięki czemu nasza skóra może naprawdę dobrze odpocząć, zarówno podczas nocnego snu, jak i krótkiej, regeneracyjnej drzemki.

Temperatura ludzkiego ciała – zasada termoregulacji 

Technologie produkcji kołder całorocznych opracowane są tak, aby kołdry te utrzymywały temperaturę ludzkiego ciała, co chroni nas zarówno przed przegrzaniem organizmu, jak i jego wychłodzeniem. Zasada termoregulacji jest podstawą technologiczną, która utrzymuje się także w przypadku uzupełnienia okrycia kołdry dodatkowym kocem lub narzutą. Wówczas kołdra dostraja się termicznie zarówno do ludzkiego ciała, jak i dodatkowej tkaniny. Dzieje się tak w obu wersjach kompozycyjnych, w wersji kołdry zimowej i lżejszej, po odpięciu jednej z dwu warstw. Istnieją również rozwiązania kołder na cztery pory roku, które są jednolite i nie pozwalają na przypinanie lub odpinanie warstw. Wybór jednej z tych opcji jest jednak wyłącznie kwestią techniczną, bo jeśli chodzi o stosowane technologie produkcyjne kołder całorocznych są one w zasadzie jednakowe we wszystkich modelach. Wysoka jakość tych rozwiązań pozwala nam cieszyć się komfortem snu przez cały rok.

Uniwersalne pikowanie w kwadraty – stabilność wsypu w kołdrze

Świetnym rozwiązaniem technicznym stosowanym przez producentów kołder całorocznych jest pikowanie ich w kwadraty. Dzięki temu wsypy kołder na cztery pory roku utrzymują równoważne rozłożenie, stabilność i jednolitość. Wsyp nie przemieszcza się więc i w związku z tym termoregulacja w kołdrze działa od jej brzeżków aż po środek. To bardzo ważne dla zasady utrzymania stałej temperatury odzwierciedlającej w swych parametrach naturalną temperaturę ludzkiego ciała.

 Pranie domowe nawet w 95 stopniach Celsjusza!

Producenci kołder całorocznych w większości zakładają ich samodzielne pranie w domu, bez konieczności oddawania kołdry do pralni chemicznej. To duże udogodnienie, mimo że kołdra w zasadzie nie brudzi się i jest całkowicie niehigroskopijna, a więc odporna na wilgoć absorbowaną z powietrza czy innych źródeł.

Inspirowane: Madley.pl – kołdry puchowe