Lustrzane powierzchnie są często używane jako element dekoracyjny w domu, mieszkaniu czy biurze. Oprócz tego, że jest to oryginalna ozdoba nowoczesnego wnętrza, lustrzana powierzchnia spełnia również inne bardzo ważne funkcje. O zastosowaniu lustrzanych powierzchni i ich funkcjach przeczytacie w niniejszym artykule.

Powierzchnie lustrzane w domach – sposoby aranżacji

Lustrzane powierzchnie pełnią w pomieszczeniach funkcję nie tylko ozdobną. Najnowsze trendy aranżacyjne, które łączą w sobie praktyczność i estetykę, wskazują, aby wykorzystać lustrzane powierzchnie do optycznego powiększania przestrzeni oraz akcentowania jej wyposażenia. Tafle szkła nie są już tylko atrakcją na ścianach, ale mogą stanowić element zabudowy garderoby czy aranżacji pomieszczeń kuchennych oraz łazienkowych. W zależności od tego, jak i gdzie umieszczone są lustrzane powierzchnie, mogą wpływać na tworzenie wyjątkowej, oryginalnej wartości wnętrza, dodając mu naturalnego światła i nieco więcej przestrzeni. To kluczowy element, który diametralnie zmienia wystrój wnętrza domu, mieszkania lub pomieszczeń biurowych. Lustrzane powierzchnie są doskonałym sposobem na przedzielenie zbyt dużej powierzchni mieszkalnej lub użytkowej – głównie w domach o ogromnej kubaturze, w których salon czy jadalnia zajmują bardzo dużą przestrzeń w porównaniu do innych pomieszczeń. Montaż lustrzanych powierzchni w kuchni lub pokoju kąpielowym również ma swoje uzasadnienie. Odpowiednio dobrane szkło może wyeksponować piękno łazienki, a także doświetlić jej wnętrze. 

Istotna jest przede wszystkim estetyka wykonania lustrzanej powierzchni. Musi ona być idealnie gładka oraz dopasowana kształtem i rozmiarem do konkretnego pomieszczenia. Ważne, aby spełniała także podstawowe normy bezpieczeństwa, głównie pod kątem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, pękanie itp. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie podkreśla piękno i urok nowoczesnych domów oraz apartamentów, jak również przestrzeni biurowych zaaranżowanych w stylu awangardowym czy futurystycznym. Lustrzana powierzchnia pasuje także do wnętrz w stylu glamour i pałacowym. Jednakże w tym przypadku należy być ostrożnym w ilości zastosowanych powierzchni szklanych, gdyż przesyt tego typu elementu aranżacyjnego wywołuje skutek odwrotny do zamierzonego. Może wprowadzać chaos aranżacyjny, a także powodować, że błyszczące elementy, meble i ozdoby będą się odbijać w tafli szkła.

Powierzchnie lustrzane na elewacjach budynków i w ich wnętrzu

Lustrzane powierzchnie świetnie korespondują z naturalnym drewnem. Można je wprowadzić do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Połączenie tafli szkła z drewnem pochodzącym z recyklingu jest bardzo oryginalnym zabiegiem. Powierzchnie lustrzane doskonale komponują się z naturalną zielenią, a także idealnie pasują do pomieszczeń, w których skupia się naturalne światło. 

Dzięki tak wyjątkowej ozdobie jak powierzchnie lustrzane każde nowoczesne wnętrze zyska niepowtarzalny styl, który całkowicie zmieni jego charakter. To jedyny w swoim rodzaju zabieg aranżacyjny, który w wysublimowany sposób sprawi, że Twój dom, mieszkanie lub biuro zyska nowy wygląd.

Źródło: Szklarz Warszawa – szkło laminowane