Nowoczesne, zaawansowane technologie stały się integralną częścią dzisiejszego świata. Do najpowszechniejszych urządzeń należą smartfony, które zastąpiły mniej wydajne, starsze wersje telefonów z fizyczną klawiaturą i znacząco wpłynęły na poprawę jakości naszego życia. Smartfony pozwalają na szybką i bezpośrednią komunikację pomiędzy ludźmi na całym świecie. Są również świetnym źródłem rozrywki, a w wielu przypadkach stanowią niezbędne narzędzia pracy. Życie bez smartfonów dla wielu z nas może wydawać się więc trudne do wyobrażenia. Co, jeśli jednak dojdzie do jego uszkodzenia? Jak poradzić sobie z pękniętą szybką i w krótkim czasie odzyskać swój telefon?

Pęknięta szybka telefonu – najpopularniejsza awaria smartfona

Smartfony to urządzenia oparte na zaawansowanych technologiach, które są na tyle praktyczne, że z łatwością mieszczą się w naszej kieszeni. Telefony z płaskimi ekranami są jednak narażone na potencjalne uszkodzenia w dużo większym stopniu, niż telefony z klawiaturą, które były powszechnie użytkowane jeszcze kilka lat temu. Najczęstszą przyczyną awarii smartfonów jest upadek, który zwykle kończy się częściowym lub całkowitym stłuczeniem ekranu. Najbardziej podatne na uszkodzenia są najnowocześniejsze modele, w których szybka telefonu jest niezwykle cienka, a co za tym idzie mniej odporna na upadki czy uderzenia. Niejednokrotnie, ekrany smarfonów pękają pod wpływem oddziaływania niewielkiej siły.

Jak uniknąć stłuczenia ekranu w smartfonie?

Istnieje kilka sposobów, które skutecznie zapobiegają stłuczeniom ekranu. Do najpopularniejszych zalicza się szkła hartowane, etui oraz folie ekranowe. W ten sposób niewielkim nakładem środków pieniężnych możemy uniknąć kosztów związanych z wymianą szybki telefonu. Wymiana ekranu w telefonie będzie bowiem kosztowna jeśli konieczna jest wymiana nie tylko szybki, ale całego ekranu wraz z matrycą. Niestety czasami bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie kupno nowego smartfona niż wymiana ekranu w telefonie.

Wymiana ekranu w telefonie? Tylko w serwisie!

Jeżeli jednak nie udało nam się zapobiec uszkodzeniu ekranu, najlepszym sposobem, by w krótkim czasie odzyskać dostęp do swoich danych oraz w pełni cieszyć się funkcjami urządzenia, będzie oddanie sprzętu do serwisu. Na początek warto dokładnie oszacować powstałe zniszczenia. Czasami zdarza się bowiem, że pomimo pęknięcia szybki, telefon wciąż działa. W takiej sytuacji decyzja o wymianie ekranu w telefonie będzie podyktowana tylko wygodą użytkowania sprzętu i jego estetyką. W niektórych przypadkach zniszczony ekran będzie jednak uniemożliwiał dostęp do zawartości telefonu i wtedy niezbędna będzie jego wymiana.

Niezależnie od sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług serwisu telefonów. Samodzielne próby wymiany defektów mogą bowiem prowadzić do trwałego uszkodzenia smartfona. Natomiast oddając telefon do sprawdzonego serwisu, zyskujemy gwarancję skutecznej naprawy sprzętu w krótkim czasie. Wymiana lcd z punktu widzenia pracowników serwisu nie należy bowiem do skomplikowanych operacji, dlatego niejednokrotnie możemy oczekiwać naprawy „od ręki”.

Inspirowane: mobisklep.eu – skup telefonów Legionowo