Skateboarding, czyli w luźnym tłumaczeniu jazda na deskorolce, to sport przez jednych określany jako rodzaj sportu ekstremalnego, a dla innych forma ekspresji niemal artystycznej. Miłośnicy tej aktywności w pierwszej kolejności inwestują w sprzęt i akcesoria, ale z czasem chcą jeszcze bardziej identyfikować się z grupą, którą tworzą. Spotykając się w skateparkach i innych miejscach wyznaczonych do trenowania, potrzebują dać wyraz swojej pasji również wyglądem. Dlatego tak ważny jest ubiór każdego skejta, który musi być na czasie, ale też spełniać swoje zadania funkcjonalne. W lecie modny t-shirt oraz spodenki stanowią bazę, na której można zbudować odpowiednią stylizację. Gdy jednak nadchodzą chłodniejsze dni, istnieje potrzeba zarzucenia czegoś cieplejszego, ale jednocześnie wciąż wygodnego. Dlatego bezrękawniki wszelkiego rodzaju są nieodzownym elementem garderoby każdego skejta.

Bezrękawnik jako must have każdego skejta

Choć skejterami są w większości młodzi mężczyźni i chłopcy, nie brakuje też w tym środowisku żeńskiej części populacji. Bez względu na płeć, strój skejta zobowiązuje! Nie można ubrać się przecież w zwykłą kurtkę, bo najzwyczajniej w świecie podczas jazdy na desce nie jest to wygodną opcją. Potrzeba tu okrycia odpowiednio ciepłego, ale niekrępującego ruchów. I odpowiedzią na to jest właśnie bezrękawnik, zapewniający ciepło klatki piersiowej, jednocześnie nie krępujący ruchów rąk. Dzięki przewiewowi pod pachami minimalizuje ryzyko przegrzania i konieczności zdejmowania go podczas aktywności sportowej. Dostępne są oczywiście różne modele, wzory i rozmiary. Wystarczy odwiedzić renomowany skateshop i wybrać odpowiedni dla siebie fason.

Rodzaje dostępnych bezrękawników

Na pierwsze chłody świetnym rozwiązaniem może okazać się pikowana kamizelka, np. TRASHER LOGO VEST – wykonana jest z dość cienkiej tkaniny, zapinana na zamek i posiada wygodne kieszenie. Jej ozdobą jest właśnie logo legendarnej marki Trasher. Gdy aura na zewnątrz staje się mniej przyjemna, a dają nam o tym znać spadek temperatury czy coraz częstsze opady deszczu, a nawet śniegu, nie należy rezygnować z uprawiania sportu. Potrzebna jest tylko odpowiednia ochrona. I tutaj świetnym rozwiązaniem może okazać się pikowana kamizelka ocieplana, wypełniona naturalnym puchem, który jest skutecznym izolatorem ciepła. Do tego niezbędna jest ochrona przed wilgocią. Przykładem kamizelki spełniającej te kryteria jest bezrękawnik THE NORTH FACE 1996 RETRO NUPTSE VEST TNF, w którym zastosowano technologię DWR zabezpieczającą przed wilgocią. Kamizelka ozdobiona jest poprzez umieszczenie logo marki The North Face, dzięki czemu nie powstydzi się jej żaden skejt.

Szukając bezrękawnika, warto przejrzeć oferty skateshopów, gdzie zgromadzone są najciekawsze modele wiodących na rynku firm. Pamiętajmy, że jest to uniwersalne ubranie, więc możemy je nosić praktycznie przez cały rok, nie tylko podczas jazdy na desce, lecz także w drodze do szkoły czy pracy. Z pewnością każdy skejt doceni swobodę ruchów, jaką doświadczy, będąc ubranym w dobrej jakości kamizelkę. Jest to strój, który z jednej strony zapewnia izolację termiczną, a z drugiej przewiewność. To obowiązkowy element garderoby w każdej szafie!