Obecnie na rynku nowoczesnych technologii jest wielkie boom na smartfony. Wszyscy chcą mieć jak najnowsze urządzenia tak, aby podążać z duchem czasu, nie być gorszym od innych oraz mieć możliwość korzystania z najnowszych funkcji, jakie przedstawia nasz telefon. Czasy kiedy to urządzenie miało po prostu tylko dzwonić minęły. Dziś ta opcja jest oczywistą oczywistością i nikt nie zwraca na to uwagi, bo to po prostu jest i tyle. W takim razie co jest warte zainteresowania podczas zakupu nowego smartfona?

Jaki system chcemy?

Obecnie na rynku dostępne są dwa główne systemy: Android oraz iOS. W zależności od tego jakimi użytkownikami jesteśmy oraz ewentualnie jakich innych urządzeń używamy tak w ślad za tym m.in. powinniśmy wybierać nasz przyszły smartfon. Jeśli na co dzień korzystamy z laptopa z Windowsem, wtedy zdecydowanie lepiej będzie postawić na Androida ze względu na lepszą kompatybilność.

Jednak dla tych, którzy mają już sprzęt Appla w swoim posiadaniu idealnym rozwiązaniem jest nabycie iPhone’a. O czym jednak należy pamiętać niezależnie od tego, który system operacyjny wybierzemy? Liczy się to, aby na urządzeniu była jego najnowsza wersja. Bardzo często różnie bywa z aktualizacjami do nowszych wersji – zwłaszcza w przypadku Androida.

Dobry aparat, czyli jaki?

W przypadku aparatów jest wiele parametrów, które należy brać pod uwagę. Na chwilę obecną jakość robionych zdjęć naszym smartfonem nie zależy już tylko od tego, jaką rozdzielczością się charakteryzuje. Często najnowsze flagowce od Apple’a mają zdecydowanie mniej Mpix, od ich odpowiedników cenowych z systemem Android, a jednak jakość fotografii jest bardzo zbliżona.

Wszystko zależy od optymalizacji oraz wielu innych czynników wpływających na jakość zdjęć. Dalego warto jeszcze przed zakupem zrobić sobie kilka zdjęć interesującymi nas modelami. Wtedy będziemy mogli porównać wiarygodność prezentowanych parametrów na specyfikacji.

Ponadto ważne jest również jak dużo pamięci będzie mieć nasz telefon. W smartfonach z Androidem zawsze możemy dokupić dodatkowo kartę SD, ale jednak zostanie ona jedynie przeznaczona na pliki multimedialne. Aplikacje będą zapisywane w pamięci wewnętrznej, dlatego nie warto oszczędzać na niej tak, aby później nie okazało się, że nie możemy zainstalować sobie wszystkich interesujących nas aplikacji. Iphone’y z reguły mają dużo pamięci wewnętrznej, jednak wadą jest, że nie posiadają slotu na kartę SD przez, co nie ma możliwości ich rozbudowy.