Lato w mieście wcale nie musi kojarzyć się z nudą lub zgiełkiem i przepychem. W największych polskich miastach organizowane jest mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i ich pociech. Można też zwiedzać cieszące się dużym zainteresowaniem zabytkowe kamienice i pełne zieleni parki w okolicach zbiorników wodnych oraz uczestniczyć w plenerowych koncertach. Warszawa oferuje turystom oraz mieszkańcom szereg możliwości pełnego cieszenia się latem, nawet przy skromnym budżecie. Jako miejsce noclegowe można wynająć tani hostel. Warszawa ma też szeroką ofertę bezpłatnych atrakcji.

Miejsca w Warszawie, które koniecznie trzeba zobaczy

Myśląc o udaniu się na odpoczynek do Warszawy, nie można pominąć atrakcji turystycznych, z których szczególnie słynie miasto. Warto zwiedzić przede wszystkim Stare Miasto, starannie odtworzone w duchu przedwojennego budownictwa. Wybrukowane kamieniczki, Plac Zamkowy wraz z kolumną króla Zygmunta III Wazy, zabytkowe ulice czy katedry także skradną serce każdego zwiedzającego. Na rynku starówki często odbywają się pokazy ulicznych artystów, więc człowiek żonglujący ogniem, śpiewak czy tancerz, może umilić spacer o każdej porze w ciągu dnia czy nocy, gdy ulice są pięknie oświetlone i niezwykle klimatyczne.

Innym obiektem architektonicznym w Warszawie, który z pewnością warto jest zobaczyć, są Bulwary Wiślane, które znajdują się po lewej stronie Wisły i od czasu remontu zachwycają rzesze turystów. Posiadają promenadę spacerową i ścieżkę rowerową, przestrzeń wypoczynkową wraz z leżakami, a także atrakcje typu trampoliny i fontanny. Bulwary są więc świetnym wyborem, jeżeli preferujemy aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Przestrzenie zielone i parki

Warszawa jest wielkim miastem, które tętni życiem, jednocześnie oferując szereg przestrzeni zielonych i parków dla osób chcących się wyciszyć czy odetchnąć świeżym powietrzem. Jednym z miejsc na mapie Warszawy, którego nie można pominąć, jest Park Szczęśliwicki. Charakteryzuje się on malowniczą, zachwycającą florą niezależnie od pory roku, siedmiohektarową sadzawką, na której powierzchni bytują różne gatunki ptaków, a także całoroczną atrakcją – Górką Szczęśliwicką. W okresie letnim na terenie parku otwarty jest również basen. W Parku Szczęśliwickim można spędzać czas bardzo aktywnie, gdyż wyposażony został w sprzęt fitness, stoły do ping-ponga, skatepark czy drabinki do wspinania się dla dzieci.

Innym świetnym miejscem na odpoczynek mogą być obszerne Pola Mokotowskie, które zahaczają o teren aż trzech warszawskich dzielnic. Na powierzchni kompleksu parków znajdują się stawy, fontanny i ścieżki spacerowe. Można podziwiać także głazy narzutowe czy rzeźby piaskowe. Pola Mokotowskie mogą być świetnym wyborem na dłuższy spacer, na przykład w towarzystwie ukochanej osoby lub w gronie przyjaciół.

W stolicy można odwiedzić także Ogród Saski utrzymany w klimacie barokowym z Fontanną Wielką z 1855 roku i licznymi rzeźbami pochodzącymi z tamtego okresu. W ogrodzie znajduje się zegar słoneczny, liczne pomniki przyrody czy partery ogrodowe. Dla najmłodszych dostępny jest natomiast plac zabaw.

Wiele barokowych zabytków i malownicze ogrody, możemy obejrzeć odwiedzając popularne Łazienki Królewskie. Dzieci natomiast z pewnością zachwyci możliwość zobaczenia zwierząt, takich jak paw czy wiewiórka.

Darmowe wydarzenia organizowane w Warszawie

Tłumy gości i rodowitych Warszawiaków od maja do września przyciągają pokazy wodne i multimedialne w Parku Fontann. Dysze, kolory i reflektory zapewniają bardzo spektakularne widowiska. W okresie wiosenno-letnim odbywa się też bardzo dużo pikników, festynów i koncertów na terenie różnych dzielnic. Latem na warszawskiej Plażówce Saskiej organizowane są występy typu stand-up. Można uczestniczyć w wieczorkach poetyckich lub wybrać się na spektakl plenerowy. Dla dzieci organizowane są specjalne zajęcia i warsztaty dotyczące bajek, nauki języków, rozpoznawania emocji czy malowania. Jest również wiele wydarzeń organizowanych przez domy kultury i dofinansowywanych przez miasto.

Gdzie zatrzymać się będąc w Warszawie?

Przyjeżdżając do Warszawy w celach turystycznych, należy pomyśleć o noclegu. Najlepszym wyborem mogą okazać się hostele w Warszawie. Są dobrze wyposażone, oferują możliwość wygodnego wypoczynku, a tani hostel Warszawa może być wybawieniem dla portfela każdego zwiedzającego. Hostel w Warszawie oferuje kilkuosobowe pokoje, które zazwyczaj mają również część wspólną, taką jak pokój z telewizją czy kuchnia. Zapewne jest to dobra okazja do poznania nowych osób, a nawet nawiązania przyjaźni. Nocleg w hostelu daje możliwość usłyszenia ciekawych historii z podróży innych osób, wymiany poglądów na różne tematy oraz zebrania informacji na temat tego, co warto jeszcze zobaczyć w mieście. Hostel w Warszawie charakteryzują się przyjazną atmosferą, która zazwyczaj przewyższa klimat oferowany przez droższe, kilkugwiazdkowe hotele.

A więc w drogę!

Warszawa oferuje ciekawy wachlarz wydarzeń oraz miejsc do zwiedzania zarówno swoim mieszkańcom, jak i turystom. Aby przeżyć fascynującą przygodę, wystarczy zaopatrzyć się w mapę, bliską osobę, poczytać co aktualnie dzieje się w okolicy i odpowiednio wcześnie zarezerwować hostel w Warszawie.