Montaż luster w łazience – sprawdzone sposoby
Montaż lustra i to bez zastosowania inwazyjnych metod to bardzo ciekawe zagadnienie aranżacyjne. Piękne lustra można zamówić bezpośrednio od producenta, często samą, jakościową taflę bez zaznaczonych krawędzi. Dzięki temu lustro można dopasować minimalistyczne do nowoczesnych lub klasycznych trendów wykończeniowych. W jaki sposób przeprowadzić montaż? Czy to trudne zadanie wymagające pomocy eksperta, a może wystarczy tylko klej do luster Lakma 300 na silikonowej bazie? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.
Dlaczego przy montażu luster warto postawić na uszczelniające kleje silikonowe?
Kleje silikonowe, w tym klej do luster Lakma 300 umożliwiają przeprowadzenie instalacji bezinwazyjnej, a jednocześnie trwałej i bardzo sztywnej. Preparat poprawia efektywność mocowania luster, ale też innych materiałów, chociażby z tworzyw sztucznych i coraz popularniejszej mozaiki. Kleje z bazą silikonową współpracują z większością materiałów spotykanych w wykończeniu wnętrz, a w tym z drewnem, betonem, szkłem, cegłą. Jeżeli chcesz możesz zamontować nawet szkło do szkła. W niektórych projektach aranżacyjnych to bardzo wskazane.
Prosty i samodzielny montaż lustra na dowolnym materiale budowlanym
Duża siła klejenia to jedna z najważniejszych zalet kleju do luster Lakma 300. Klej charakteryzuje się całkowicie bezbarwną strukturą i nie wpływa negatywnie na stan materiałów. Jeżeli lustro w jednym miejscu Ci się znudzi wystarczy prosty demontaż i przeniesienie na inną pozycję, bez potrzeby dokonywania żadnych poprawek. Kleje uszczelniające zastępują w domach klasyczny silikon. Dobrze mocują i uszczelniają ceramikę w łazience, prysznice, umywalki. Zabezpieczają przed drobnymi przeciekami. W komplecie z klejem do luster przyda się rozpuszczalnik i pistolet do prawidłowego rozprowadzania mieszanki. To generalnie bardzo niski koszt, a urządzenie przydaje się w pracach ze standaryzowanymi preparatami budowlanymi przeznaczonymi właśnie do takiego sposobu podawania. Montaż przeprowadzisz też bez żadnych dodatków, ręcznie, chociaż warto uważać, żeby klej nie wszedł na skórę, ponieważ niezwykle szybko zastyga.
Polecane artykuły
Czy warto korzystać z dysków internetowych?
Scripts Scripts.pl https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/scripts-logo.png 340 69 https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/dyski-internetowe.jpg 800 622Serwisy typu VOD powoli wypierają kablówkę
Scripts Scripts.pl https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/scripts-logo.png 340 69 https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/serwis-vod-video-on-demand.jpg 800 530Czy social media nami rządzą?
Scripts Scripts.pl https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/scripts-logo.png 340 69 https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/social-media.jpg 800 533Telewizory LCD – sprzęt dla kinomaniaków
Scripts Scripts.pl https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/scripts-logo.png 340 69 https://www.scripts.pl/wp-content/uploads/2018/08/telewizory-lcd-kino-domowe.jpg 800 480Dlaczego klej do luster Lakma 300?
- przeznaczony do bezinwazyjnego montażu luster,
- nie wydziela szkodliwego zapachu, więc często sprawdza się lepiej od klasycznego silikonu,
- zachowuje właściwości i przyczepność na większości spotykanych materiałów budowlanych,
- długi termin przydatności,
- idealny do metali i laminatów szklanych, do klejenia szkła na szkle,
- do mozaik i luster i uszczelniania krawędzi,
- czas obróbki to zaledwie 10 minut, więc cały czas montażu zamyka się w tym przedziale.
Od czego zacząć montaż lustra?
Oczyszczenie przestrzeni przed nałożeniem kleju to absolutna podstawa. Jeżeli nie jesteś pewien efektywności materiału zrób test, chociażby na pozostałości glazury po remoncie. Klej nakłada się z reguły w dodatnich temperaturach. Po kilku minutach lustro pozostanie we właściwej pozycji przez lata. Klej do luster Lakma 300 to duża wydajność w niskiej cenie i szansa na ograniczenie niektórych prac budowlanych, ponieważ taką czynność wykonasz samodzielnie.