Wzięcie kredytu to bardzo poważna sprawa i nie raz wiąże się z nietrafioną inwestycją. Bardzo często inwestycja jest chybiona z prostego powodu – nie było przy nas profesjonalisty, który poprowadziłby nas za rękę przez całą procedurę kredytową. Sprawdź czym zajmuje się doradca kredytowy!

1. Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy, to osoba, która przede wszystkim jest profesjonalistą w kwestach kredytowych. Jego celem jest dostarczenie nam odpowiedniej wiedzy o ofercie pożyczkowej reklamowanych przez banki. Dzięki doradcy kredytowemu otrzymamy potrzebne nam informacje i podczas rozmowy powie nam, który z kredytów jest dla nas odpowiedni. Dodatkowo poprowadzi na za rękę przez cały proces komplementowania dokumentów bankowych dotyczących kredytu.

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące wiedzy doradcy, to absolutnie je rozwiejemy – mają podpisane umowy praktycznie ze wszystkimi bankami, więc ich wiedza musi być kompleksowa

2. Na czym zarabia doradca kredytowy?

Najczęstszą formą współpracy z doradcą kredytowym jest taki rodzaj, w którym pomoc na każdym etapie udzielania kredytu jest bezpłatna, a jego wynagrodzenie jest ustalonym procentem pomiędzy obiema stronami wynikającym z wysokości udzielonego kredytu. Jest to bardzo uczciwa forma współpracy, która nie polega na płatności za każde spotkanie, tylko jest efektem za jego ciężką pracę, co też jest mobilizujące.

3. Jakie rodzaje usług świadczy doradca kredytowy?

Wielu ludziom wydaje się, że doradca kredytowy pracuje tylko z osobami chcącymi uzyskać kredyty mieszkaniowe, lecz jest to nie do końca prawda. Doradca kredytowy stara się pomagać nam uzyskać finansowanie również w przypadku, gdy chcemy otworzyć swój biznes i musimy się zwrócić do banku po pożyczkę. Pamiętajmy, że doradca kredytowy jest dla nas i jego podejście powinno i zazwyczaj jest nastawione na współpracę.

4. Czy warto korzystać z doradcy kredytowego online?

Obecne czasy charakteryzuje niepewność i część ludzi stara się ograniczać swoje funkcjonowanie w najmniejszym zakresie i opcja doradcy kredytowego online jest świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim będziesz mieć komfort wynikający z tego, że jesteś w swoim domu i możesz zadać dowolne pytanie bez konieczności ruszania się z domu! Doradca odpowie na każde nurtujące Cię pytanie, a w dodatku będziesz mógł na bieżąco weryfikować przedstawione Ci informacje.

5. Jak sprawdzić wiarygodność doradcy kredytowego?

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo sprawdzić opinie na temat doradcy. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę i dodać słowo “opinia”, by zobaczyć co sądzą o nim ludzie. Nie da się ukryć, że nieskalana opinia dla doradcy, to świętość i warto posługiwać się pocztą pantoflową, bo marketing marketingiem, ale dobre zdanie o drugim człowieku jest na wagę złota. Dobra ocena na pewno zwiększa jego profesjonalizm w naszych oczach i chętniej korzystamy z jego usług.

Na pytanie czy warto zaufać doradcy kredytowemu odpowiadamy jednoznacznie – tak! Dokumentacja bankowa to proces przez który nie lubimy przechodzić i zawsze obawiamy się kruczków ze strony banku, a dzięki jego pomocy mamy pewność, że nie zostaniemy wystrychnięci na dudka. Jego wsparcie w tym okresie może okazać się zbawienne nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego samopoczucia.