Jest wiele sposobów na poszukiwanie pracy. Nie wszystkie są jednakowo skuteczne i efektywne. Jeśli do tego zależy nam konkretnie na zatrudnieniu przy zbiorach, to warto wiedzieć, gdzie i jak szukać takiej pracy, aby ostatecznie ją dostać. Praca przy zbiorach, choć nie należy do najlżejszych, pozwala na bardzo atrakcyjny zarobek. Dlatego każdego roku wielu Polaków wyjeżdża do Holandii, aby tam podczas wakacji czy urlopu dorobić w ogrodnictwie czy rolnictwie. Warto też wiedzieć, że jest to nie tylko praca sezonowa.

Praca w ogrodnictwie – atrakcyjna, ale czy dla każdego?

Praca w ogrodnictwie ma niewątpliwie wiele zalet, ale nie jest też pozbawiona wad. Przede wszystkim jest to zajęcie dobrze płatne – tym bardziej że nie wymaga znajomości języka niderlandzkiego, a pracownik nie potrzebuje żadnego doświadczenia, specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Decydując się na tę formę zarobkowania, należy pamiętać, że nie jest to łatwa praca. W ogrodnictwie i rolnictwie wprawdzie nie potrzeba dużej siły fizycznej, ale absolutnie niezbędna jest wytrzymałość. Jest to praca, która wymaga przyjmowania i pozostawania w niewygodnych, wymuszonych pozycjach czasem nawet przez kilka godzin.

Natomiast przez cały dzień pracy funkcjonuje się na najwyższych obrotach. Mimo to każdego roku wielu naszych rodaków wyjeżdża do Holandii właśnie do pracy przy zbiorach. Gdzie więc można znaleźć ofertę i jak wybrać tę najbardziej atrakcyjną?

Praca w ogrodnictwie przez internet

Internet jest źródłem wielu informacji i ofert. Obecnie wydaje się wręcz, że nie ma rzeczy, której nie znajdziemy w sieci. Dlatego też możemy poszukiwać również ofert pracy przy zbiorach w Holandii. Pozostaje tylko pytanie, czy oferty te będą wiarygodne, pewne i opłacalne. Z wiarygodnością w internecie bywa różnie, a jeśli chodzi o wyjazd za granicę, to zdecydowanie lepiej i bezpieczniej powierzyć swój los komuś zaufanemu. Ponadto zdarza się, że oferty dostępne w internecie, zanim do niego trafiły, przeszły przez wielu pośredników, z których każdy uszczknie część wynagrodzenia jako zapłatę za pomoc w znalezieniu pracy. Tym samym pracownikowi zostanie znacznie mniej pieniędzy. Nie warto decydować się na pierwszą pracę z brzegu. Najlepiej przed jej przyjęciem sprawdzić zarówno samą ofertę, jak i pośrednika oraz rzeczywistego pracodawcę, a także porównać zarobki w innych ofertach na podobnym stanowisku.

Oferta pracy w ogrodnictwie z opieką koordynatora

Kiedy słyszymy o ofercie pracy w branży, którą jesteśmy zainteresowani, a dodatkowo takiej, w której możemy liczyć na opiekę krajowego koordynatora, wydaje nam się to niemożliwe. Ale właśnie takie oferty znajdziemy, jeśli zgłosimy się w poszukiwaniu pracy do biura pośrednictwa pracy. Absolutnym standardem jest to, że biuro pośrednictwa oddaje do dyspozycji swoich pracowników koordynatora, który doskonale włada przynajmniej dwoma językami. Osoba taka ma za zadanie pomagać w rozwiązywaniu wszelkich problemów, ale również w załatwieniu spraw urzędowych czy nawet wizyty u lekarza. Dodatkowo biura pośrednictwa pracy zwykle oferują bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Decydując się na skorzystanie z usług sprawdzonego biura o wieloletniej tradycji i ugruntowanej pozycji na rynku, możemy mieć pewność, że nasz wyjazd zostanie zorganizowany z należytą starannością, a na miejscu rzeczywiście będzie na nas czekała umówiona praca. Takie biura pośrednictwa pracy najczęściej mogą poszczycić się szeroko rozbudowaną siecią kontaktów, dzięki której oferowana przez nie praca jest wyjątkowo konkurencyjna. Według statystyk zdecydowana większość Polaków wyjeżdżających do pracy w Holandii, zwłaszcza jadących po raz pierwszy, decyduje się na skorzystanie z oferty biura pośrednictwa pracy. Świadczy to nie tylko o atrakcyjności ofert, ale także o zaufaniu, którym każdego roku, wraz z każdym kolejnym wyjazdem, obdarzamy biuro pośrednictwa pracy oraz jego pracowników. Wszystkie te argumenty przemawiają za tym, że właśnie biuro pośrednictwa pracy jest najlepszą metodą szukania i znalezienia pracy w ogrodnictwie w Holandii.

Źródło: FAS Packing – legalna praca w Holandii