Istnieje wiele zlewów, które dobrze komponują się z blatem marmurowym, jednakże wybranie rozwiązania spełniającego Twoje potrzeby może początkowo być bardzo problematyczne. Rozstrzał cenowy jest duży i zależy nie tylko od typu, ale także sposobu montażu konkretnego blatu.

Zlew do blatu z marmuru – co wybrać?

Warto przyjrzeć się tylko kilku rodzajom z bardzo szerokiej oferty na rynku. Blat kamienny na pewno będzie dobrze komponował się z tymi zlewami:

  • Zlewy jednokomorowe – w przypadku posiadania dość małego blatu dobrą opcją jest model jednokomorowy. Największą zaletą posiadania zlewów tego typu jest niewielki rozmiar. Oczywiście przekłada się to na względnie niską cenę tego rozwiązania.
  • Zlewy wbudowane – zlewy tego typu są prawdopodobnie jednymi z najtańszych, które możesz kupić do swojej kuchni. Pozwalają one na bardzo wygodną i szybką pracę, i sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Montaż jest nieco bardziej skomplikowany, ale uzyskujemy lepszy efekt estetyczny.
  • Zlewy dwukomorowe – do przestronniejszego pomieszczenia warto postawić na zlew dwukomorowy – jest to po prostu bardziej wygodne na co dzień. Producenci oferują modele symetryczne oraz takie o zróżnicowanej wielkości i głębokości poszczególnych komór.
  • Zlewy podwieszane – jeżeli chodzi o marmur i maksymalizację wrażeń estetycznych, dobrym wyborem będą zlewy podwieszane. Podobnie jak w modelach wbudowanych, jego większa część może zostać ukryta podczas montażu, dzięki czemu zlewozmywak nie będzie wyeksponowany.
  • Zlewy marmurowe – jeżeli zależy Ci, aby marmur pokrywał jak największą część wybranego przez Ciebie blatu, to najlepszym ze wszystkich wymienionych będzie zlew, w całości wykonany z tego samego kamienia co blat. Dzięki indywidualnemu dostosowaniu zlew będzie wyglądał nowocześnie i atrakcyjnie. Oczywiście taki wybór wiąże się z większymi nakładami i dłuższym czasem realizacji, ale efekt końcowy jest olśniewający.

Wybór odpowiedniego zlewu na pewno nie jest łatwy. Mnogość dostępnych na rynku ofert sprawia, iż znalezienie typu, który jest najlepszy dla Ciebie, może zająć trochę czasu. Raz zakupiony model będzie służył przez wiele lat, dlatego warto taki zakup traktować jako inwestycję długoterminową.