Obecnie każda firma niezwykle starannie dba o swój wizerunek. Chce jak najlepiej wypaść w internecie, ale też podczas bezpośrednich spotkań z klientami. A jak wiadomo nie od dziś, gości dobrze jest uraczyć smacznym, świeżym, zróżnicowanym jedzeniem. Profesjonalne firmy decydują się na catering biznesowy. Dzięki temu mają pewność, że posiłki będą dostarczone na czas i w formie odpowiedniej do rangi spotkania.

Krótka przerwa, szybkie jedzenie

Catering na spotkania biznesowe powinien spełniać kilka podstawowych warunków. Potrawy muszą być przyrządzone z produktów dobrej jakości, posiłki mają prezentować się ładnie i estetycznie, a nad całością ma czuwać fachowy personel. Klienci mogą wybrać różne formy cateringu, w zależności od tego, jakie spotkanie będą planować. Jeśli w grę wchodzi jedynie przerwa na kawę, menu będzie się opierać głównie na przekąskach, łatwych do złapania i przegryzienia. Takich, które nie będą sprawiały problemów z ich zjedzeniem – czyli na przykład nie będą wymagały użycia sztućców, ponieważ przerwy często upływają na chodzeniu, jedzeniu na stojąco i jednoczesnym rozmawianiu z pozostałymi uczestnikami. Na takie wydarzenia będą się nadawać kanapki, koreczki, ciastka, mogą to być też świeże warzywa i owoce – już odpowiednio przygotowane, czyli obrane i podzielone na mniejsze kawałki. Nie może też oczywiście zabraknąć napojów. Catering biznesowy zapewnia termosy z ciepłą kawą i herbatą, jest też zapewniona woda w butelkach bądź większych karafkach i szklankach.

Chwila na naładowanie energii – skorzystaj z cateringu biznesowego

Catering biznesowy z powodzeniem sprawdza się także w przerwach obiadowych czy na lunch. Jeśli wiadomo, że uczestnicy spotkania będą mieć dłuższą chwilę na to, żeby móc spokojnie zjeść, można zamówić konkretne posiłki. To często proste połączenia, jak porcja mięsa z ryżem lub ziemniakami i surówką. W skład takiego jadłospisu mogą wchodzić również zupy lub dania z makaronem. Profesjonalna firma cateringowa przygotuje wszystko dokładnie na czas trwania takiej przerwy. Jedzenie będzie miało odpowiednią temperaturę, każdy też zdąży się posilić, żeby móc potem dalej działać na szkoleniu czy konferencji. Zamawiając taki catering, niejednokrotnie można zdecydować się na kilka rodzajów potraw – tak, żeby każdy miał wybór na przykład między daniem mięsnym a wegetariańskim. Pieczę nad wszystkim będzie sprawować fachowa obsługa, która pomoże w wydawaniu posiłków. Nawet jeśli jedzenie będzie podane w formie szwedzkiego stołu, firma cateringowa zapewni personel, który będzie czuwał nad kulinarną oprawą wydarzenia.

Bankiet, bal, aukcje, wyjątkowe spotkania – catering biznesowy dla dobrego PR firmy

Życie firmy rzadko ogranicza się do funkcjonowania jedynie w biurze. Co jakiś czas mogą zdarzyć się wydarzenia wyższej rangi, jak bal dla wszystkich współpracowników, wielka feta na podsumowanie udanego projektu czy choćby firmowa wigilia dla personelu. Profesjonalna firma cateringowa jest w stanie przygotować potrawy na każde z takich wydarzeń. Dopasuje je do okoliczności, miejsca, ale i czasu, w jakim będą się odbywać. W menu mogą znaleźć się wtedy przystawki, obiad, desery, ciepła kolacja czy zimna płyta. Do tego zestaw ciepłych oraz zimnych napojów. W przypadku takich wydarzeń można pokusić się już o nieco bardziej wykwintne dania, ponieważ czasu na delektowanie się nimi jest więcej, a i formuła spotkania na to pozwala. Obsługą całej uroczystości fachowo zajmie się wykwalifikowany personel, który będzie również czuwał nad tym, żeby gościom niczego nie zabrakło. Będzie w stanie opowiedzieć także o tym, co znajduje się na talerzach i z jakich produktów te dania powstały. Catering na spotkania biznesowe to dobre rozwiązanie dla każdej firmy, która chce pokazać się z jak najlepszej strony i zostawić po sobie dobre wrażenie. Udane wydarzenia tego typu mogą być dobrym początkiem do nawiązania nowych relacji, a przez to też do rozwoju przedsiębiorstwa. To inwestycja, która z pewnością się zwróci z nawiązką.

Źródło: https://cateringowy.com/